Leki na odchudzanie zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Leki na odchudzanie zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Za odkładnie się tkanki tłuszczowej w dużej mierze odpowiada spożywany tłuszcz, który znajduje się obecnie w wielu produktach, dlatego też zmniejszenie jego ilości pozwoli na obniżenie kaloryczności posiłków i tym samym jest w stanie dać również bardzo dobre efekty w odchudzaniu. Czasami jednak całkowite wyeliminowanie tłuszczów nie jest możliwe – wtedy warto pomyśleć o skorzystaniu z tabletek na odchudzanie, które zmniejszają wchłanianie tłuszczów.

 

Oczywiście, żadne tabletki na odchudzanie nie są w stanie zastąpić całkowicie zdrowej diety oraz ćwiczeń, ale jeżeli stosowane są one regularnie, wtedy pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów i zachowanie ich na dłużej. Jeśli zależy ci na tym, aby wspomagać redukcję masy ciała i kontrolować ją, wybieraj odpowiednie leki odchudzające – dzisiaj bardzo popularne są te ograniczające ilość przyswajanego z pożywienia tłuszczu i cholesterolu. Jak działają i jak należy je stosować?

 

Najczęściej tabletki tego rodzaju bazują dostępnych bez recepty składnikach. Jednym z najpopularniejszych z nich jest chitozan, który otrzymywany jest z pancerzy skorupiaków, na przykład krabów, kryla czy krewetek. Składnik ten działa jak gąbka, ponieważ absorbuje wodę i doprowadza do wiązania tłuszczu bezpośrednio w przewodzie pokarmowym. Następnie nadmiar tłuszczu jest usuwany z organizmu ze stolcem.

 

W sprzedaży znajdują się jednak nie tylko lek na odchudzanie bez recepty zmniejszające wchłanianie tłuszczów. Składnikiem używanym w lekach na receptę jest orlistat, który blokuje enzymy trawienne zaliczane do lipaz, a tym samym zapobiega wchłanianiu tłuszczów z przewodu pokarmowego. Ich działanie jest skuteczniejsze, ale wiążę się też z większym ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych.

 

Gdy chcesz zdecydować się na skorzystanie z tabletek ograniczających wchłanianie tłuszczów, musisz pamiętać o ich zażywaniu zgodnie z zaleceniami. Najczęściej należy zażywać je z głównymi posiłkami i pamiętać o piciu dużej ilości wody. Dodatkowo należy suplementować witaminy rozpuszczalne w tłuszczach – A, D, E i K oraz kwasy tłuszczowe w odstępie kilku godzin od zażycia tabletki.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

HTML5 Logo