Meble skórzane – tak czy nie?

Meble skórzane – tak czy nie?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Jedni je uwielbiają, inni za nimi nie przepadają. Jeżeli myślisz o tym, aby w swoim salonie wstawić meble ze skóry, w takim przypadku zapraszamy do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem, który pomoże ci w podjęciu decyzji.

 

Meble skórzane są produkowane zasadniczo z dwóch typów skóry – ekologicznej, czyli sztucznej, a także ze skóry naturalnej. Oczywiście, różnią się nie tylko ceną, ponieważ te wykończone skórą naturalną są droższe, ale również wieloma innymi parametrami. Nie można zapominać też o wadach i zaletach takich mebli, ponieważ to zwykle zakup na lata, więc powinien być on dobrze przemyślany.

 

Skóra eko czy sztuczna?

Jak już zostało wspomniane, meble tapicerowane skórą ekologiczną są tańsze. To powoduje, że wzbudzają one duże zainteresowanie. Nowoczesna sztuczna skóra potrafi bardzo dobrze imitować naturalną, na przykład licową czy lakierowaną, niestety, materiał ten nie jest zbyt wytrzymały. Skóra taka jest bardziej podatna na zarysowania i uszkodzenia, a także na pękanie i wytarcia, zwłaszcza gdy jest gorszej jakości.

 

Z kolei meble skórzane z skóry naturalnej, chociaż droższe, to jednak są trwalsze i przy tym prezentują się bardziej elegancko. Skóra naturalna jest bardziej elastyczna, dlatego też ryzyko powstawania na niej pęknięć jest mniejsze, chociaż może być łatwo zarysowana. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musi być ona właściwie pielęgnowana dedykowanymi środkami, ponieważ tylko wtedy będzie chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład wilgocią. Gdy skóra nie będzie konserwowana regularnie, wtedy szybko może zacząć wyglądać nieestetycznie.

 

Kiedy warto wybrać meble ze skóry naturalnej?

Przede wszystkim takie meble są bardzo szykowne i doskonale nadają się do eleganckich salonów wykończonych w luksusowym stylu. Niestety, poza estetyką są one dość uciążliwe w użytkowaniu. Oprócz wspomnianej pielęgnacji i ryzyka uszkodzeń mechanicznych skóra jest także nieprzyjemna w dotyku dla ciała, które przykleja się do niej, dlatego sofa czy skórzany fotel latem nie są zbyt komfortowe. Oczywiście, minusem jest również cena, ponieważ takie meble są znacznie droższe od tapicerowanych tkaninami. Tak czy inaczej, decyzja należy do ciebie!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

HTML5 Logo