Serwis Junkers piecyka gazowego w domu – nie zwlekaj!

Serwis Junkers piecyka gazowego w domu – nie zwlekaj!

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

W wielu domach korzysta się z piecyków gazowych, które służą zarówno do ich ogrzewania, jak i do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Można spotkać je zarówno w mieszkaniach w blokach, jak i w domach jednorodzinnych. Gdy również jesteś właścicielem takiego piecyka, nie zapominaj o tym, jak ważny jest jego serwis!

Z gazem nie ma żartów. Piecyki gazowe i instalacje wprawdzie są projektowane i realizowane tak, aby zminimalizować wszelkiego rodzaju usterki, niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że zawsze istnieje ryzyko, że mogą się przydarzyć. Dotyczą one w szczególności tych piecyków, które nie są prawidłowo eksploatowane i poddawane pracom konserwacyjnym, również tych starych, które już dawno powinny zostać wymienione.

 

Regularne przeglądy to podstawa

Przede wszystkim gazowy piec do ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody powinien być regularnie poddawany przeglądom. Urządzenia te pracują w trudnych warunkach, z wysoką temperaturą, spalinami, wodą pod ciśnieniem,  dlatego też wszystkie ich elementy są narażone na usterki. Podczas przeglądu serwisant będzie mógł sprawdzić, czy wszystkie elementy urządzenia działają prawidłowo, a w przypadku usterek będzie mógł szybko je wykryć, aby zająć się napraw. Zazwyczaj przeglądy trzeba prowadzić raz na rok.

 

Usterka piecyka gazowego – co wtedy?

Gdy okaże się, że twój piecyk gazowy nie działa prawidłowo, w takim przypadku także nie warto czekać, ale jak najszybciej zadzwonić do serwisu, aby uzyskać pomoc specjalisty. Przyczyn usterek może być wiele – palnik, ruszt, czopuch, czujniki, automatyka gazowa, regulatory, aby wspomnieć o kilku z nich, ponieważ jest ich naprawdę sporo. Doświadczony serwisant będzie mógł przeprowadzić diagnostykę urządzenia, a następnie wskazać na przyczynę problemów i wykonać naprawę.

 

Gdzie serwisować piecyk gazowy?

Firm, które zajmują się świadczeniem taki usług, jest wiele. Jeżeli chcesz znaleźć je od razu, możesz wykorzystać internet. Do wyszukiwarki wpisz słowa „serwis Junkers Warszawa” czy też podobne zależnie od tego, gdzie mieszkasz i jaki jest twój piecyk, aby sprawdzić, gdzie w okolicy czekają na ciebie specjaliści w tym właśnie zakresie. Jeżeli nie wiesz, na jaką firmę się zdecydować, możesz poszukać też rekomendacji w sieci.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

HTML5 Logo